wędkarski
Polecamy:

Nowoczesny wędkarz, czyli słów parę o aplikacjach wędkarskich

26 czerwca KAT. Ciekawostki   Tagi: , , , ,

W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie życie bez smartfona czy tableta. Trudno się dziwić. Liczba różnego rodzaju aplikacji i programów z roku na roku coraz bardziej rośnie. Już praktycznie dla każdej dziedziny życia można znaleźć jakąś użyteczną appkę. Nie inaczej jest w przypadku wędkarstwa. W tym artykule powiemy jakie funkcje posiadają obecne smartfonowe aplikacje dla miłośników „moczenia kija”.

Pogoda i inne parametry astronomiczne

Pierwsza rzecz, jaką zazwyczaj sprawdzamy, przed wybraniem się na połowy to prognoza pogody i inne parametry astronomiczne. Za pomocą dzisiejszych aplikacji wędkarskich można sprawdzić temperaturę, kierunek i prędkość wiatru, opady, ciśnienie atmosferyczne, wilgotność powietrza. Bardziej zaawansowane appki posiadają wykresy pływów i informacje o fazach księżyca. To bardzo użyteczne narzędzia dla osób wędkujących na wodach morskich. Przypływy przyciągają małe morskie organizmy, za którymi podążają duże, rybne drapieżniki, które można wtedy łatwiej schwytać. Za pomocą mobilnych aplikacji można również sprawdzić godziny wschodu i zachodu słońca dla danego dnia i miejsca. To bardzo ważna funkcja, ponieważ za jej pomocą jesteśmy w stanie określić, jaka będzie aktywność ryb o danej godzinie.

Pogoda nad jeziorem

Baza łowisk, lokalizacja

Wędkarskie aplikacje mobilne posiadają obszerne, dokładne bazy łowisk i akwenów wodnych. Najważniejsze informacje, jakie można uzyskać za pomocą appek na temat danego łowiska to przede wszystkim lokalizacja i gatunki występujących ryb. Bardziej zaawansowane aplikacje wyświetlają również komunikaty na temat statusu własności wody, kontakt do właściciela (w przypadku prywatnego łowiska) oraz jakie opłaty należy uiścić, aby legalnie wędkować na danym akwenie. Jeżeli posiadamy aplikację wędkarską, to nie potrzebujemy ani mapy, ani kompasu. To znaczna oszczędność miejsca i czasu. Wiele z appek posiada wbudowany kompas, GPS, możliwość zapisywania lokacji i ścieżek trollingowych.

Ekwipunek wędkarza

Bardzo ważną kwestią dla każdego wędkarza jest sprzęt i akcesoria wędkarskie. Przeważnie zależy nam na tym, aby był on jak najlepszej jakości, lecz także by nie odchudził za bardzo naszego portfela. Za pomocą mobilnych aplikacji wędkarskich można sprawdzić, gdzie w pobliżu łowiska znajdują się sklepy wędkarskie. Są appki, które automatycznie polecają przynęty, zanęty i inne elementy wędkarskiego ekwipunku najlepiej nadające się do łowienia ryb, które pływają w łowisku, nad którym się obecnie znajdujemy. Smartfonowe aplikacje informują również o promocjach w sklepach. Systematyczne komunikaty o obniżkach cen i wyprzedażach sprawiają, że żadna okazja nie umknie. To bardzo ważna zaleta. Dzięki niej można znaleźć sprzęt wędkarski renomowanych firm, w atrakcyjnych cenach.

Wędkarz na łodzi

Warto się pochwalić

Portale społecznościowe umożliwiają nam wystawienie zdjęć, pokazywanie swoich osiągnięć, wskazywanie naszej lokalizacji i dzielenie się z innymi naszą pasją. Twórcy wędkarskich mobilnych aplikacji zadbali o to, by potencjalni jej użytkownicy mogli również robić to, co mogą robić za pośrednictwem portali społecznościowych. Za pośrednictwem appek możliwe jest obserwowanie, gdzie znajdują się znajomi i co aktualnie łowią. Można też samemu oznaczyć swoją lokalizację i podzielić się swoimi zdjęciami z połowów lub informacjami na temat „brania” nad akwenem, gdzie obecnie się znajdujemy. W aplikacjach wędkarskich jest też możliwość prowadzenia dziennika połowów. To bardzo ciekawe narzędzie, ponieważ w każdej chwili można wrócić do naszych poprzednich połowów.

Podsumowanie

Wędkarskie aplikacje wędkarskie umożliwiają:

 • sprawdzenie warunków atmosferycznych nad danym akwenem;
 • sprawdzenie godzin wschodu i zachodu słońca danego dnia;
 • sprawdzenie informacji na temat łowiska, takich jak lokalizacja, status i ryby występujące w nim;
 • sprawdzenie aktualnych ofert sklepów wędkarskich i śledzenie ich promocji;
 • udostępnianie swoich lokalizacji i zdjęć rybnych zdobyczy;
 • prowadzenie dziennika połowów.

Czyli jak widać, warto iść z duchem czasu i zaopatrzyć swój smartphone w jakąś ciekawą aplikację, która uczyni wędkowanie jeszcze przyjemniejszym.

Może Ci się spodobać:

Brak komentarzy

Napisz komentarz
 • Przeczytaj poprzedni wpis:
  Zawody wędkarskie
  Zawody wędkarskie o Puchar sklepu wędkarskiego Bolw.pl

  Zamknij