wędkarski
Polecamy:

Wędka do spinningu – klucz do wielkich sztuk

17 sierpnia KAT. Porady wędkarskie   Tagi: , ,

Wędka do spinningu – jaką wybrać?

wędka do spinningu

 

Sierpień to idealny czas żeby zacząć przygotowania na drapieżnika. Okonie czy szczupaki to łup atrakcyjny, wyczekiwany i o tej porze roku już łatwiejszy do złowienia. A wiemy doskonale, że przy połowach takich osobników świetnie sprawdza się spinning. Wędkarstwo spinningowe, o czym doświadczeni wiedzą doskonale, wymaga odpowiedniego sprzętu. Sama technika należy do trudnych, dlatego początkujący pewnie będą mieli problemy z odpowiednim wyczuciem brań, ale wszystko przychodzi z czasem. Dobrze dobrany kij ułatwia w tej metodzie wiele.

Spinning, czyli co?

Wędkarstwo spinningowe, to technika polegająca na zarzucaniu sztucznej lub żywej przynęty, kontrolowaniu jej pracy w wodzie poprzez wykonywanie odpowiednich ruchów, systematycznym ściąganiu przynęty, obserwacji wędziska, a w przypadku brania, holu ryby do brzegu. To wszystko wydaje się banalnie proste, ale życie pokazuje jak jest naprawdę.

Zdecydowanie podstawowym elementem wyposażenia spinningu jest odpowiednie wędzisko. Wędki do spinningu mają swoje charakterystyczne cechy, oferta sprzętu wędkarskiego, którą dysponują dobre sklepy wędkarskie jest tak wielka, że praktycznie do każdego gatunku ryby możemy znaleźć specjalnie dopasowane wędzisko. Warto w tym celu odwiedzić w tym celu jakiś renomowany sklep stacjonarny lub internetowy.

Wędka na spinning

Jedną z podstawowych cech wędki do spinningu jest jej rozmiar – najczęściej wędki takie występują w długościach: 2.40 – 3.60 m. Długość kija zależy od takich czynników jak rodzaj łowiska, wzrost wędkarza, czy w końcu gatunek ryby, jaką chcemy łowić. Trzeba pamiętać, że krótsze kije wymagają od nas większej siły wkładanej w zacięcie, zaś długie spinningi pozwalają na bardziej skomplikowane akcje przynęty. Inną ważną cechą wędki spinningowej jest właśnie akcja, czyli stopień ugięcia wędki w trakcie zacięcia i holu ryby. Podstawowy podział to akcja wolna i szybka. Sztywne wędki mają akcję szybką, miękkie spinningi cechuje akcja wolna. Te pierwsze lepiej nadają się do łowienia sumów te drugie – szczupaków czy brzan. Ważny jest także materiał, z którego wędka jest wykonana. Obecnie najczęściej spotyka się spinningi grafitowe lub z domieszką grafitu. Ewentualnie, jednak coraz rzadziej, do ich produkcji stosuje się także włókno szklane.

Każdy sklep wędkarski, zarówno stacjonarny jak i internetowy, dysponuje całą gamą sprzętu spinningowego, wśród którego znajdziemy pewnie kilkaset różnych wędzisk do spinningu. Wybór jest więc ogromny, a przy wyborze odpowiedniego sprzętu, zwłaszcza jeśli kupujemy go po raz pierwszy. warto zdać się na fachową poradę.

Tymczasem zapraszamy do kategorii:

Wędki spinnignowe

oraz do kontaktu z obsługą sklepu – chętnie doradzimy w wyborze odpowiedniej wędki spinningowej.

Może Ci się spodobać:

Brak komentarzy

Napisz komentarz
  • Przeczytaj poprzedni wpis:
    wpływ księżyca na połów
    Pełnia a fiasko połowu – czy ma wpływ?

    Zamknij